تبلیغات
دانشجویان برق 89 - معرفی کتاب:دیوانگی در بروکلین
 
چهارشنبه 6 بهمن 1389 :: نویسنده : منیره سامی
امتحانات که تموم شد بعد از 2-3 روز استراحت مطلق(!) تصمیم گرفتم سرگرمی مورد علاقه ام(یعنی کتاب خوندن) رو که مدتی بود به خاطر درس و امتحانات کنار گذاشته بودم ادامه بدم و این شد که تقریبا بعد از 2 سال(با احتساب پیش دانشگاهی) تصمیم گرفتم شنبه 3/11/89 به اتفاق یکی از دوستان نزدیک برم کتاب فروشی مورد علاقه ام، یعنی نشر چشمه واقع در خیابان کریم خان.
از قضا با تاسف بسیار پی بردم که بسیاری از کتاب فروشی های واقع در همسایگی نشر چشمه مثل نشر پارت و نشر آبی بسته شده و نشر نی هم مدتیه که بی مشتری در حال گرد و خاک خوردنه. همین طور شایعه شده بود که نشر ثالث برای فروش ساختمانش در حال مذاکره استکه البته صاحب نشر ثالث آن رو تکذیب کرد. کتاب فروشی پارت هم ابتدا اجاره داده شد به یه انتشارات دیگه و مدتی بعد عم تبدیل شد به کبابی شب های تهران. وقتی با این حقایق روبرو شدم فکر کردم آیا این خود ما نبودیم که با خرج کردن پولمون تو بوتیک ها و فست فودها و رستورانها خودمون رو از غذای روح محروم کردیم؟

از این صحبت ها که بگذریم با خودم گفتم شاید بد نباشه از این به بعد کتاب هایی که میخونم یا حتی کتاب هایی که خوندم و خوشم اومده رو به بقیه دوستان هم معرفی کنم.

از کتاب دیوانگی در بروکلین شروع می کنم. آخرین کتابی که خوندم و اولین کتابی که از پل استر خوندم. داستان درباره یک مرد بازنشسته است به اسم ناتان گلس که با سرطان جنگیده و به قول خودش بهار زندگی رو پشت سر گذاشته ولی هنوز به خزونش نرسیده.

ناتان به بروکلین میرود تا بقیه عمر خود را در آرامش و به دور از هیاهوی نیویورک سپری کند. خود ناتان در جایی از کتاب میگوید:"دنبال مکان آرامی بودم که در آن بمیرم." غافل از اینکه در بروکلین ماجراهای خوب و بد زیادی در انتظار اوست. این ماجراها باعث می شود ناتان، که در ابتدا می اندیشد زندگی بی معنا و حاصلی داشته، به چیزهای ارزشمندی که در زندگی خود دارد پی ببرد و در آخر ارزش نفس کشیدن و زندگی کردن در این دنیا را بفهمد. ناتان در این رمان تام، خواهرزاده گمشده اش، را می یابد و این دو با هم مدینه فاضله ای به نام هتل اگزیستانس در خیال خود می سازند.

این رمان داستان کسانی است که هر یک در زندگی به نوعی شکست می خورند و ناامید می شوند اما می آموزند که دلایل زیادی برای از جا بلند شدن و دوباره شروع کردن وجود دارد.

کتاب دیوانگی در بروکلین
قیمت: 42000 ریال
نشر افق
نویسنده: پل استر

نوع مطلب : ادبی، 
برچسب ها :
دانشجویان برق 89
درباره وبلاگ

سلام به دانشجویان برق 89 دانشگاه صنعت آب و برق
این وبلاگ با همت و حمایت تمامی بچه های برق 89 ساخته شده و برای افزایش هرچه بیشتر همبستگی و صمیمیت موجود،پرداخته می شود.

با تشکر از یاری شما

مدیر وبلاگ : مدیریت وبلاگ
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :