تبلیغات
دانشجویان برق 89 - معرفی کتاب داستان جاوید، اثر ماندگار اسماعیل فصیح
 
سلام دوستان
خوشحالم که باز هم یک کتاب دیگه رو به دوستان عزیزم معرفی می کنم. تو این مدتی که کتابی معرفی نکردم چند تایی کتاب خوندم. مثل مرشد و مارگریتا و من او. ولی هر طور بود دوست نداشتم واسه اونها نقد یا معرفی بنویسم. حالا شاید بعدا نوشتم. امیدوارم از معرفی کتاب داستان جاوید خوشتون بیاد، اگر خواستید بخریدش و از داستان خوشتون بیاد
داستان جاوید داستان واقعی زندگی پسری با ایمان از آیین زرتشت در اوایل قرن معاصر است که می کوشد بر طبق آموزه های دین باستانی خود با بدی مبارزه و نیکی را در جهان پایدار سازد. در این راه او و خانواده اش بدترین ظلم و ستم ها را متحمل می شوند و ایمان قهرمان داستان (جاوید) بارها دچار تزلزل و شک و تردید می شود ولی عاقبت جاوید نشان می دهد که نیکی بر بدی پیروز می شود.
در این داستان رفتار و منش مردم و دربار و شاهزاه ها در آن روزگار به روشنی انعکاس یافته، ظلم و فساد رایج در دستگاه قاجار و شاهزاده های قاجار بی پرده نمایش داده می شود.
شاهزاده ملک آرا از رهبران درباری جامعه، با تظاهر به نماز خواندن و عابد و زاهد بودن بعد از نماز مست میکند، انسان های بیگناه را می کشد و هزاران فساد دیگر انجام میدهد. در این راه نوکران و فساد و بی خدایی (در حقیقت نامسلمانی) آنها در عین تظاهر به مسلمان بودن نیز به شاهزاده ملک آرا در ظلم و جور به انسان های با ایمانی چون جاوید و خانواده اش کمک زیادی می کند. به گونه ای که حتی دختر ملک آرا نیز (که تنها شخص مسلمان و درست کار واقعی در بین آنها بود) از این ظلم و ستم در امان نیست.
پیام این داستان در ظلم و جور خاندان قاجار است و این اصل اثبات شده که همواره خوبی بر بدی، حق بر باطل و نور بر تاریکی پیروز است.

من که از این رمان حتی با وجود دردناکی بسیارش خوشم اومد و بین رمانهای درجه یک و دو من قرار داره.
نوع مطلب : ادبی، 
برچسب ها :
دانشجویان برق 89
درباره وبلاگ

سلام به دانشجویان برق 89 دانشگاه صنعت آب و برق
این وبلاگ با همت و حمایت تمامی بچه های برق 89 ساخته شده و برای افزایش هرچه بیشتر همبستگی و صمیمیت موجود،پرداخته می شود.

با تشکر از یاری شما

مدیر وبلاگ : مدیریت وبلاگ
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :